Materiály na výrobu náhrdelníků


Tyrkysový náhrdelník
tyrkysový náhrdelník

Krásný tyrkysový náhrdelník je tvořen 40 cm dlouhým bavlněným závěsem propleteným s mosazí. Plné tyrkysové kruhy poutají zrak svým zářivým zeleno-modrým vzhledem. O tyrkysu se traduje, že jde o mocný léčivý kémen, který přináší nositeli štěstí, zvyšuje imunitu, zostřuje zrak a pozitivně působí na psychickou i fyzickou stránku člověka. Mimoto charakteristický tyrkys vhodně zvýrazní dekolt a dokreslí osobnost i celkovou vizáž nostitelky.

Perleťový náhrdelník
perleťový náhrdelník

Perleť je velmi oblíbeným materiálem ke zdobení nejrůznějších šperků, a to včetně náhrdelníků. Perleťové náhrdelníky jsou také cenově dostupné pro každého, proto patří k hojně prodávaným šperkům. Zde vidíte jednoduchý perleťový vypouklý kruh, který hraje barevnými odstíny zelené s růžovými odlesky. Kruh je zavěšen na bavlněné šňůrce a připoutaný aplikací z černého dřeva.

Stříbrný náhrdelník
stříbrný náhrdelník

O popularitě stříbra ve šperkařském průmyslu snad netřeba ani více mluvit. Skvělé vlastnosti tohoto lesklého kovu a cenová dostupnost stříbro předurčily k jednomu z nejpoužívanějších kovů pro výrobu náhrdelníků, prstenů, náušnic a vůbec všech šperků. Na obrázku můžete vidět zajímavý náhrdelník tvořený mnoha stříbrnými kuličkami různých velikostí.

Náhrdelník - kosočtverec
kosočtverec náhrdelník

Obrázek ukazuje, že využití perleti může nabývat mnoha podob na základě originálních nápadů. Konkrétně zde lze vidět kosočtverec o délce strank 4,5 cm, který je vyplněn šachovnicí perleťových čtverečků. Šachovnice hraje různými barvami, spatřit lze tmavší šedé odstíny, světlé zářivé i duhové plošky.