Stříbrné náhrdelníky jako alternativa k bižuterii

stříbrný náhrdelník

Nespokojíte se s bižuterií, ale na šperky z bílého zlata nemáte dost peněz? Alternativou jsou stříbrné šperky, které jsou v posledních deseti letech velmi trendy. Stříbro patří mezi nejoblíbenější drahé kovy, a to i přesto, že ho na nějaký čas „nahradila“ chirurgická ocel. S trochou nadsázky by se dalo říct, že stříbrné náhrdelníky vypadají dobře na každé ženě, bez ohledu na barvu pleti a styl oblékání. Klenotníci chrlí bezpočet variant a není problém najít správný kousek k té či oné příležitosti. Pojďme se spolu podívat na základní typy stříbrných náhrdelníků a na co bychom si měli při jejich výběru dát pozor.

Jak vybrat správnou velikost?

Mezi nejčastější chyby patří výběr nesprávné velikosti. K tomu dochází hlavně při nákupu přes internet, kdy si nemůžete náhrdelník změřit. Předtím, než si vybraný šperk koupíte, změřte si některý ze svých náhrdelníků, jehož délka vám vyhovuje. V žádném případě by vás náhrdelník neměl škrtit, nebylo by to hezké, zdravé ani pohodlné. Internetové obchody vždy nabízejí několik variant velikostí a po důkladném přeměření jistě najdete tu pravou, která vám bude sedět.

Které stříbrné náhrdelníky jsou vhodné právě pro vás?

Univerzální rada, jak vybírat stříbrný náhrdelník, samozřejmě neexistuje. Každá žena je originál a hodí se k ní jiný šperk. Při výběru se řiďte především vlastní intuicí a pak také myslete na to, jak by se zvolený stříbrný šperk hodil k tomu, co máte v šatníku. Pokud si potrpíte na decentnější oblečení, můžete si k němu dovolit jak jednoduchý šperk, tak i něco nápadnějšího, třeba s polodrahokamy či drahokamy. Nezapomeňte však, že nic se nemá přehánět a vždy vybírejte šperk s ohledem na příležitost, ke které ho potřebujete. Pro běžné denní nošení jsou ideální decentní stříbrné náhrdelníky bez kamenů, případně s jedním menším kamenem.

Chcete-li za stříbrné šperky ušetřit, objednejte si je online na některém z internetových obchodů.

Ať už budete nakupovat v kamenném obchodě, nebo na internetu, ujistěte se, že vám obchod nabízí šperky z pravého stříbra, puncované. Seriózní obchodník vám rád předloží certifikáty pravosti.